logo

Fotonäitus “Imelised naised” näitab, et puue ei kaota naise ilu

Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu (THPNÜ) vabatahtlik Külli Haav korraldas fotolavastuse, mis vormub fotonäituseks Tallinna linnavalitsuse hoones. Avamine toimub 9. aprillil kell 16 ning näitus kestab kuu aega. Koostöös Fotogeeni stuudio fotograaf Sven Tupitsaga jäädvustati kahepäevasel sessioonil naised, kes tavaliselt püünele ei satu, kuid seda igati väärivad.

Esmakordselt Eestis sellist sündmust ühingul korraldanud Külli Haava sõnul said THPNÜ ja Eesti Kurtide Noorte Organisatsiooni (EKNO) ühenduste naised võimaluse nautida jumestamist, soenguseadmist ja seista professionaalse fotograafi eest ning kandsid selle välja nii hästi, et piltidest saigi nüüd näitus. “Puuetega naised väärivad julgustust, inspiratsiooni ning ilu oma ellu, samuti rõõmu koosviibimisest ja meeldejäävaid sündmusi. Seda kogu ettevõtmine ka saavutas,” kinnitas ta.

“Sessiooni ajal ma ei mõeldud sellele, et pildistan puudega inimest. Kõik naised olid fantastilised inimesed, kes on oma erivajadusest üle,” kiidab Sven Tupits ühingute neiusid ja loodab, et nii arvavad ka vaatajad. “Kui me vaatame neid fotosid, kas me märkame puuet või kaunist naist,” küsib fotograaf publikult.

Fotonäitusel osales kokku üheksa naist ja pildistamise tiimis tegutses kuus asjatundjat. Näitus kestab 9. aprillist 9. maini Tallinna linnavalitsuse saalis Vabaduse väljak 7 ning on ratastooliga ligipääsetav.

Tallinna ja Harjumaa Puuetega Naiste Ühingu eesmärgiks on erivajadustega naiste ja tütarlaste sotsiaalse aktiivsuse ja teadlikkuse tõstmine ühiskonnas puuetega naiste õiguste valdkonnas. Samuti aitab ühing kriisiolukorda sattunud erivajadustega naistel ja tütarlastel, nende pereliikmetel kohaneda ning toime tulla muutunud majandustingimuste ja elukorraldusega. Lisaks sellele, et ühing on erivajadustega naiste eestkosteorganisatsioon, on selle eestvedajatele südamelähedaseks ambitsiooniks ka ühiskondlike hoiakute muutmine erivajadustega naistesse.

Näitusega soovib ühing koguda tähelepanu ja rahalist toetust konverentsile “Naised, ärgakem!”. Konverentsi idee on teavitada erineva puudega (kurdid, pimedad, liikumispuudega) ja erinevast rahvusest naisi nende õigustest kui toetada neid olemaks julgem, ettevõtlikum ja kestast välja astuma.

Modellid: Jelena Pipper, Rea Kukk, Katre Lambut, Christel Sogenbits, Merilyn Merisalu, Janne Oja, Mona-Lisa Lille, Merlin Püss ja Marja-Liisa Landar
Koerad: Maali ja Ebony
Juuksur: Kristin Aarma
Stilistid: Aili Sture, Carla Soto Forsberg
Fotod: Sven Tupits/Fotogeen, assistent Annela Samuel
Fotosessiooni läbiviija ja jumestus: Külli Haav

Täname:
Kaidi Kaasik, Kristina Amor, Greta Kaupmees
Reserved, Repeat, Zara, Csoto, Milan Fashion Freaks, Royal Effem, INAdvertising, Fotogeen

https://www.tallinn.ee/est/Uudis-Avati-fotonaitus-Imelised-naised

https://thky.ee/uudised/fotonäitus-“imelised-naised”-näitab-et-puue-ei-kaota-naise-ilu/

3 thoughts on “Fotonäitus “Imelised naised” näitab, et puue ei kaota naise ilu”

  1. Vivamus vel mi lorem. Sed vitae felis nisl, at venenatis tortor. In at velit ac turpis aliquam volutpat. Ut et nibh augue. Integer imperdiet convallis massa nec gravida. Sed eleifend porta urna. Praesent non nisi tellus, ut lobortis massa. Sed pretium pretium elit et vulputate. Quisque nec justo lacus. Phasellus tristique sapien ut dui sagittis feugiat. Pellentesque quis leo vitae magna vulputate ultrices quis vitae justo. Nulla vel imperdiet augue.

    • Vivamus vel mi lorem. Sed vitae felis nisl, at venenatis tortor. In at velit ac turpis aliquam volutpat. Ut et nibh augue. Integer imperdiet convallis massa nec gravida. Sed eleifend porta urna. Praesent non nisi tellus, ut lobortis massa. Sed pretium pretium elit et vulputate.

  2. Pellentesque eleifend consectetur egestas. Curabitur eu eros arcu. Nulla ultricies, enim nec dictum blandit, enim magna consectetur dui, sit amet tempus massa sapien sit amet urna. Ut tellus sem, tempus ut mattis sed, placerat eget velit. Cras quam odio, feugiat quis bibendum eget, molestie vel mauris. Cras ultrices iaculis aliquet. Etiam eget tellus metus, ac pellentesque purus. In congue rhoncus laoreet. Quisque metus purus, blandit nec pellentesque ut, sagittis eu lectus.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *